Очищення та підготовка
Очищення та підготовка (підготовка деталей до процесів гальваніки, електро-плазмового полірування та лакофарбових робіт
Застосування вібраційного галтування економічно вигідне при підготовці до лакофарбових робіт та процесів гальваніки складних за формою виробів. Для фарби будь-яких типів характерна гарна адгезія до поверхні металевих виробів, обробленим методом віброгалтівки, що, своєю чергою, позитивно позначається на довговічності та стійкості лакофарбового покриття. Друга безперечна перевага – ефективне опрацювання гострих країв, які найбільш схильні до відколу фарби. Галтування згладжує ці кромки, прибирає нерівності, і в результаті ми отримуємо поверхні з підвищеною адгезією.
Підготовка до етапу електроплазмового полірування.
Віброабразивна обробка є хіміко-механічним процесом знімання найдрібніших частинок металу та його оксидів з оброблюваними площинами, а також згладжування мікро нерівностей шляхом їх пластичного деформування частинками робочого середовища. Одна з важливих особливостей мокрої віброгалтівки полягає в тому, що грані деталей, що перебувають у робочому середовищі, очищаються від різних забруднень – окалини, оксидів, олій, іржі. Знежирюються і набувають підвищеної активності. Саме така обробка дозволяє підняти на якісно новий рівень наступну процедуру електроплазмового полірування нержавіючої сталі. Забезпечує постійну чистоту електроліту та необхідні робочі характеристики поверхні полірованих деталей.
У порівнянні з барабанним галтуванням, віброабразивна обробка має цілу низку незаперечних переваг:
більш раціональне завантаження вібраційної ванни;
висока продуктивність процесу;
усі грані елементів обробляється рівномірно;
можливість підготувати без ушкоджень мініатюрні, тонкостінні вироби;
можливість обробляти як дрібні, і великі зразки;
вібраційно-хімічний метод забезпечує стабільність результату, надвисоку точність знімання металу до 1 мкм;
одержання прогнозованого, постійного, високоякісног
Види галтування поділяються на два типи: «сухе», тобто абразивне галтування і, так зване, «мокре» - рідинно-абразивне галтування. Технологія рідинно-абразивного галтування виробів передбачає очищення абразивом і полірувальними матеріалами в рідкому середовищі. Як абразивні тіла виступають кераміка, фарфор, корунд, кварц. Як рідке середовище застосовуються компаунди, лужні або кислотні.