Покраска порошкова
У залежності від плівкоутворювальної складової, фарба ділиться на 2 типи:
• Термопластичну
• Термореактивною
Перші виготовляють із застосуванням спеціальних плівкоутворювачів. Покриття предмета здійснюється без будь-яких хімічних реакцій, а тому вважається безпечним. Фарбування здійснюється за допомогою сплаву розплавленого матеріалу, що забезпечує ідеальне фарбування і захист. Процес термічного сплаву і охолодження в результаті формує спеціальну полурастворімую плівку. Найчастіше склад цієї плівки ідентичний до того, з якого виготовлялася сама фарба. До складу цього типу матеріалу входять:
Поліетилени
Поліаміди
Полівінілбутіраль
Полівінілхлорид
Фарби на основі поливинилбутираля дуже часто експлуатуються для того, щоб сформувати захисну плівку для електроізоляційної роботи. Більш того, така фарбування використовується і для захисту матеріалу від пошкоджень, а також для внутрішнього покриття. Якщо до складу порошку входить полівінілхлорид, то використовувати матеріал ефективно для зовнішнього покриття, так як ця фарба є максимально стійкою до погодних змін і зовнішніх чинників.
Термореактивні фарби мають у своєму складі тверді смоли і сполучний компонент. Головними смолами, які дуже часто знаходяться в складі є акрилова, епоксидна і поліефірна смола. Така фарба наноситься на предмет методом електростатичного розпилення. Суміш спочатку нагрівається до робочої температури і тільки потім лягає на предмет. Через деякий час фарба повністю твердне і утворює суцільну плівку, яка вдає із себе стійку полімерну суміш.
Хімічно виготовлений і отверділий шар ні в якому разі не буде піддаватися пошкоджень і деформації. Більш того, якщо предмет нагріти фарба вже не прийде в непридатність, а залишиться такою ж, якою була після нанесення. Цей ефект особливо важливий тоді, коли суміш використовується для фарбування зовнішніх предметів, які знаходяться під тривалим термічним впливом. Найбільш затребуваною така фарбування є для фарбування металевих предметів, дверей і решіток на вікнах, які постійно перебувають на повітрі і на них впливає температура, дощ, сніг.